Mobil Cihazlar İçin Gerekli Uygulamalar

Almış olduğun eKitabı iPhone, Android telefon, iPad ya da tabletinde okuyabilirsin.

eKitabını indirmeden önce telefonunda/tabletinde yüklü olması gereken iki tür uygulama var:

1. eKitap bir “zip” dosyasının içinden çıkan bir “pdf” dosyası şeklinde geliyor. Bu yüzden de ilk olarak telefonunda “zip” dosyalarını açabilen bir uygulamaya ihtiyacın olacak.

Eğer iPhone kullanıyorsan tek yapman gereken şey eKitabı indirmeden önce “Winzip” adlı uygulamayı indirip telefonuna kurmak. Eğer “Winzip” hata verirse “ZipArchiver” uygulamasını indirip onunla açabilirsin.

Eğer Android ile çalışan bir telefonun varsa “Winzip” ya da “Winrar” uygulamalarından birini indirip telefonuna kurmalısın.

2. eKitabın kendisi bir “pdf” dosyası olduğu için telefonunda “pdf” dosyalarını açabilen bir uygulamaya ihtiyacın var. Telefonların çoğunda bunun için genelde en az bir uygulama hazır yüklü olur. Hatta bazen birkaç farklı uygulama bile yüklü olabilir. Senin telefonunda da büyük ihtimalle “pdf” açan bir uygulama zaten vardır.

Ama eğer yukarıdaki “Winzip” ya da “Winrar” uygulamalarıdan birini kurduysan ve buna rağmen eKitap açılmıyorsa o zaman “pdf” açan uygulama telefonda olmadığı için eKitabı açamıyor olabilirsin. Tek yapman gereken “pdf” açan bir uygulamayı aratıp telefonuna yüklemek.

Ayrıca eKitabın eline nasıl geçeceğini ve tam olarak nasıl indireceğini öğrenmek istersen buraya tıklayabilirsin: eKitabı Nasıl İndireceğim

Aklına takılan başka sorular varsa, bu soruların yanıtlarını buradan “Sıkça Sorulan Sorular” sayfamıza bakarak öğrenebilirsin: Sıkça Sorulan Sorular