Adım Adım Kızla Tanışmayı Öğren eKitabını Telefonda Açmak İçin Gerekli Uygulamalar

Bu eKitabı iPhone, Android telefon, iPad ya da tabletinde okuyabilirsin.

“Adım Adım Kızla Tanışmayı Öğren” eKitabı ePub ve PDF olarak iki ayrı dosyada gelir. Kitabı önce ZIP dosyası olarak indirirsin.

Bu ZIP dosyasını bir kere açıp içinden ePub ve PDF’i çıkardıktan sonra artık ZIP’e ihtiyacın kalmaz.

Eğer kitabı telefonda okuyacaksan ePub’ı tavsiye ederim, çünkü şu avantajları vardır:

  • Yazıları istediğin gibi büyütüp küçültebilirsin ve bunu yaptığında yazılar ekranın içinde kalır. PDF’te olduğu gibi yakınlaştırdığında bir sağa bir sola gitmene gerek kalmaz.
  • Yazı tipi, satır aralığı gibi pek çok detayı istediğin gibi ayarlayabilirsin.

Tek olumsuz tarafı bazı ePub okuyucu uygulamaların kitabın orijinal dizaynını bozmasıdır.

Telefondan ePub olarak okumak için şu adımları izle:

1. Önce bir kereliğine ZIP dosyasını açıp içinden ePub ve PDF’i çıkar. ZIP dosyaları 2017 sonrası çıkan telefonlarda genelde sorunsuz açılır, ama eğer indirdiğin ZIP dosyası açılmazsa şunu yap:

Android için “Winrar” ya da “Winzip” uygulamalarından birini indirip telefonuna yükle. iPhone için “ZipArchiver” ya da “Winzip”i yükle.

2. ePub okuyucu uygulamalar Android’lerde genelde hazır gelmez. Android ile çalışan bir telefonun varsa “Google Play Kitaplar” uygulamasını indirip kur.

iPhone kullanıyorsan “Kitaplar” uygulamasıyla ePub’ı açıp okuyabilirsin.

“Google Play Kitaplar”da ayarları açmak için ekrana bir kere dokun ya da uzaklaştırma/küçültme hareketi yap.

Sağ üstte çıkan “Aa” sembolüne dokunduğunda yazı büyüklüğünü değiştirme gibi özelliklere erişirsin.

Sol alttaki menüyü kullanarak kitabın içindeki çoğu bölüme hızla ulaşabilirsin (içindekiler sayfası yerine bunu kullanmanı tavsiye ederim). Sayfa çevirme efekti gibi ayarlar için de sağ üstteki üç nokta menüsüne bakman yeterli.

3. Kitabı telefonda PDF olarak okumak istersen fazladan bir uygulamaya ihtiyacın olacağını sanmıyorum. PDF açan uygulamalar telefonlarda genelde hazır yüklü gelirler. Eğer PDF’i açamazsan bir PDF okuyucu aratıp telefonuna yükleyebilirsin.

Bilgisayarda okuyacaksan da PDF dosyasını kullanmanı öneririm.

Ayrıca eKitabın eline nasıl geçeceğini ve tam olarak nasıl indireceğini öğrenmek istersen buraya tıklayabilirsin: eKitabı Nasıl İndireceğim

Aklına takılan başka sorular varsa, bu soruların yanıtlarını buradan “Sıkça Sorulan Sorular” sayfamıza bakarak öğrenebilirsin: Sıkça Sorulan Sorular